همایش فرصت های سرمایه گذاری در مکران

 

مکران گنج فراموش شده

منطقه مکران از شرق استان هرمزگان تا شرق استان سیستان و بلوچستان گستردگی دارد و شامل شهرستان های سیریک، جاسک، کنارک و چابهار می‌باشد. سواحل مکران بهترین کرانه اقیانوسی کشور و از نظر آب و هوایی در معتدل ترین هوای جنوب کشور واقع شده است.

این سواحل در زمینه اقتصادی به ویژه ترانزیت کالا و نیز سرمایه‌گذاری‌های تجاری، صنعتی و نیز از نظر گردشگری دارای جاذبه‌های منحصربفردی می باشد.

از منظر ژئوپولتیکی نیز هم‌جواری سواحل مکران با کشورهای پاکستان و افغانستان، ظرفیت‌های ارتباطی این سواحل به پهنه اقیانوس هند و امکان اتصال کشورهای آسیای مرکزی به دریاهای آزاد، بستر مناسبی را برای گسترش تعاملات منطقه‌ای و بین المللی فراهم نموده است.

در طی سالیان گذشته، توجه لازم به منطقه ارزشمند و سواحل زیبای مکران معطوف نشده و از ظرفیت‌های کم نظیر این منطقه بهره‌برداری لازم به عمل نیامده است.

پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه سواحل مکران و برنامه‌ریزی‌های گسترده جهت توسعه این سواحل در برنامه ششم توسعه و نیز پیگیری ها و اقدامات دولت محترم مبنی بر توسعه این منطقه، زمینه‌های لازم برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در توسعه این سواحل، در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ایجاد گردیده و موجبات خلق تقاضا، پویایی و تحرک در عرصه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و ایجاد منطقه‌ای جذاب برای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی را فراهم آورده است. در گام اول، ستاد توسعه سواحل مکران با حضور بیش از 20 وزارتخانه و دستگاه اجرایی، برنامه‌ریزی‌های لازم جهت توسعه پایدار این منطقه از کشورمان را آغاز نموده است.

 

 همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران

در راستای معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری سواحل مکران، دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران در نظر دارد با همکاری وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی توسعه این سواحل، و با حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، همایش بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران را به همراه نمایشگاه جانبی طی روزهای 4 و 5 بهمن ماه سال 1395 در منطقه آزاد چابهار برگزار نماید.   اهداف برگزاری این همایش عبارتند از:

  •  معرفی سواحل مکران و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه
  •  ارائه و بررسی برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه منطقه
  •  آشنایی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با ظرفیت های سرمایه‌گذاری در منطقه
  •  پیگیری سیاست‌ها و اهداف کلان جمهوری اسلامی ایران در توسعه سواحل مکران
  •  ایجاد فضای مناسب جهت تعامل مستقیم بین مسئولین و دست اندرکاران وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی با سرمایه گذاران داخلی و خارجی

 

  نحوه مشارکت در رویداد:

با توجه به ظرفیت محدود و استقبال گسترده فعالان اقتصادی، شرکت بهاران تدبیر کیش، به عنوان مجری همایش  معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سواحل مکران ، با همکاری ستاد توسعه سواحل مکران و دستگاه‌های اجرایی، برنامه‌ریزی جامعی را جهت برگزاری هر چه پربارتر این رویداد به عمل آورده است.

 

لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌ 88179790 (021) تماس حاصل نمایید.


 

سرفصل برنامه های همایش:

 


 

دریافت سرفصل برنامه های همایش بصورت فایل PDF

 


نقشه نمایشگاه جانبی همایش:

Mokran-hamayesh-2016-Plan

 

دریافت نقشه نمایشگاه جانبی

 


فرم پیش ثبت نام همایش:

 

دریافت فرم پیش ثبت نام


فرم اطلاعات کتاب همایش:

 

 

دریافت فرم اطلاعات کتاب


 

 

دریافت فایل پوستر همایش به صورت PDF


 

 برای دریافت بروشور همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مکران کلیک کنید