نوبخت خبر داد؛ تمرکز برنامه ششم توسعه بر سواحل مکران

 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: برنامه ششم توسعه به عنوان برنامه مکان محور بر روی سواحل مکران متمرکز شده است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت شامگاه چهارشنبه درپایان یازدهمین شورای برنامه ریزی وتوسعه هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت : برنامه ششم توسعه بر اساس سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری تهیه شده که ایشان در سیاست های خود توسعه منطقه مکران را مدنظر داشتند.
وی ادامه داد: در لایحه سال 1396 ، 10 هزار میلیارد تومان برای اولویت های خاص دیده شده که براساس سرفصل های منطقه مکران ، اعتبارهای مضاعفی به آن اختصاص می یابد.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اضافه کرد: همچنین بدون تردید اعتبارهای مناسبی در هر بودجه سنواتی بر اساس این اولویت به مکران تعلق خواهد گرفت.

** بازگشت بخشی از مازاد درآمد استان برای تشویق و تحصیل بیشتر منطقی است
نوبخت در خصوص گلایه های موجود از موضوع مازاد درآمد های وصولی به استان نیز گفت:این سخن درستی است که در جهت تشویق تحصیل درآمدهای مالی بیشتر، بخشی از درآمدهای مازاد را به استان وصول کننده بازگرداند و این کار صورت خواهد گرفت.
معاون رئیس جمهوری اشاره کرد: نظام مالیاتی ایران به صورت ملی است و اعتبارات طبق قانون اساسی به خزانه واریز می شود و آنجا با پیشهاد دولت و تایید نمایندگان ملت، باز توزیع می شود.
وی اشاره کرد: بنابه هر دلیل تعدادی از استان ها درآمد کافی برای اداره خود ندارند و به غیر از 5 – 6 استان بقیه نیاز به منابعی غیر از درآمد خود دارند.
نوبخت یادآور شد: دولت خود را موظف می داند به استان هایی که ظرفیت و استعداد دارند مساعدت های کافی و وافی را داشته باشد، البته محدودیت هایی نیز در این زمینه وجود دارد.