امور اجرایی مرحله نخست شهرک صنعتی جاسک دهه فجر آغاز می‌شود

 

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از آغاز امور اجرایی مرحله نخست شهرک صنعی جاسک در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی یزدانی روز چهارشنبه در دهمین نشست شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان هرمزگان که با محوریت طرح توسعه سواحل مکران با حضور معاونان سه وزیر و استاندار برگزار شد، اظهار داشت: پروژه‌های مدنظر برای اجرا در شهرک صنعتی جاسک با مشارکت شرکت ‌های خارجی و داخلی صورت می‌گیرد که امید است در دهه فجر امور اجرایی این شهرک در فاز نخست با وسعت دو هزار متر مربع انجام شود.
معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی نیز در این نشست، گفت: در برنامه توسعه‌ ای جدید ویژه توسعه و عمران سواحل مکران سعی شده مسیرهای نادرست گذشته اصلاح و این طرح در شورای برنامه‌ ریزی استان‌های سیسان و بلوچستان و هرمزگان که سواحل آنها را شامل‌ می شود، به مشورت گذاشته شود تا اصلاحات احتمالی اعمال شود.
پیروز حناچی ادامه داد:‌ شاه بیت مطالعات مشاور طرح مذکور، پهنه بندی صورت گرفته است که بر روی 'جی‌ آی اس' نیز انجام و تلاش شده تمامی اطلاعات لازم به صورت نقشه و لایه‌ بندی درآمده و در تصمیم‌ گیری ‌های آینده به عنوان یک اصل شناخته شود.
معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی افزود: این نوع روش کار می‌تواند کمک زیادی در تصمیم‌گیری‌ها و پیاده‌ سازی‌های محلی باشد که سبب پایداری طرح‌ها خواهد شد.
حناچی گفت: طرح توسعه سواحل مکران، فرصتی استثنایی برای توسعه دو استان مشمول این طرح است که از طرف مرکز به طور جدی پیگیری می‌ شود، که در این راه باید ایده ها و مشاوره ها را در حد امکان به دبیرخانه طرح توسعه منتقل کرد.